Peacock heart shaped jewellery box

Hello friends! / Witajcie!

Remember those heart shaped nesting boxes I found cleaning up my craft room? Today I’m sharing the third and the smallest one of them. Previous ones can be viewed here and here. This box measures approximately 10 by 8 by 5 cm, so it will work great as a storage box for tiny treasures.

Pamiętacie pudełka z MDF w kształcie serca, które znalazłam robiąc porządki w pracowni? Dzisiaj przedstawiam Wam trzecie i najmniejsze z nich. Wcześniejsze pudełka można obejrzeć tutaj i tutaj. To malutkie pudełeczko ma zaledwie 10 na 8 na 5cm, więc sprawdzi się świetnie w roli schowka na drobne skarby.

In order to alter it, I have used black gesso, some texture paste, a few chipboard feathers, fabric flowers and metal embellishments.

Praca powstała na bazie czarnego gesso, użyłam tu też pasty strukturalnej, tekturowych piórek, materiałowych kwiatów i metalowych elementów.

I wanted a metal peacock to be the focal point on my project, so I highlighted it with Finnabair’s Art Alchemy Sparks Paints in Ginger Magic and Iris Potion.

Chciałam, żeby centralnym punktem kompozycji był metalowy paw i podkreśliłam jego elementy farbami Finnabair w odcieniach Ginger Magic i Iris Potion.

When the paint has dried I applied a coat of glossy accents over it. For the finishing touch I have dry brushed the same paints all over the box.

Po wyschnięciu farb nałożyłam na nie warstwę preparatu do szkliwień (Glossy Accents), a na zakończenie rozświetliłam pudełko, korzystając z tych samych odcieni.

Thanks for stopping by!

Dziękuję za odwiedziny!

You may also like

6 Comments

  1. Twoje prace zawsze mnie zachwycają, serducho wyjątkowo urokliwe a wisienką na torcie jest użycie koloru pomarańczowego. Dziękuję za udział w wyzwaniu Art-Piaskownicy, pozdrawiam i życzę powodzenia 🙂 Inka-art DT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *