You are a sea of light

Hello everyone! / Witajcie!

I’m back after a few weeks break to share with you some pages from my art journal. I find it difficult to keep crafting lately, but I’m hoping that this feeling of stagnation is temporary and will pass shortly.

Wracam po kilku tygodniach przerwy, by podzielić się z Wami wpisem do art journala. Ostatnio trudno jest mi tworzyć, ale cały czas wierzę, że to uczucie stagnacji jest tymczasowe i niedługo minie.

I created those pages mainly to encourage myself to work and I find them truly motivating. And once again, I found the words I really needed in Finn’s Art Daily sticker pad.

Stworzyłam te strony głównie po to, by zachęcić siebie do działania i myślę, że są naprawdę motywujące. Po raz kolejny znalazłam słowa, które były mi potrzebne w bloczku z naklejkami od Finnabair.

I chose colours corresponding with the colour challenge on the Art Piaskownica blog, so you can treat my pages as an inspiration to join in the fun.

Użyłam kolorów odpowiadających wyzwaniu kolorystycznemu na blogu Art Piaskownicy, więc potraktujcie ten projekt jako inspirację do przyłączenia się do zabawy.

Our colours this month are Pink and Turquoise.

W tym miesiącu naszymi kolorami są Róż i Turkus.

Thanks for stopping by!

Dziękuję za odwiedziny!

You may also like

2 Comments

  1. Sometimes rest is good. This layout is gorgeous! You always blow me away with your amazing artwork. Thank you for the inspiration.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *